Něco málo o nás

Katka

Začalo to ve třech letech Sněžkou a od té doby hory zbožňuje. Ve dvanácti se rozbrečela, když nemohla jít se skupinou přes Priečné sedlo a musela s maminkou a mladší sestrou zpátky. Ve čtyřiadvaceti vylezla na Mont Blanc, o dva roky později přešla sama Pyreneje po GR11, a jelikož jí to nestačilo, pokračovala až na mys Finisterre, 1800 km a 69 dní od výchozího Cap de Creus. V šestadvaceti strávila měsíc a půl v Ladaku v severní Indii výukou matematiky v malé himalájské vesničce Mulbekh, trekováním a výstupem na Stok Kangri (6153 m n.m.). Jejím prozatím největším cestovatelským počinem je Cesta kolem světa, na kterou se vydala v únoru 2014. Baví ji psaní cestovatelských článků, na cestě má roli reportéra, zdravotníka, navigátora a každý večer staví stan.

Kontakt: krejcovak@gmail.com


Petr

Nikdy nevěřil, že by mohl vylézt na šestitisícovku nebo trekovat v Himalájích. Po prvním víkendu stráveném s Katkou, když zachumelili ve stanu s Krušných horách, chytil zánět močového měchýře a při pokusu o sáňkování si nalomil kotník. To ho ale nijak neodradilo, překonal metrové závěje v Julských Alpách, vylezl na bezejmennou pětitisícovku, když se ztratil na treku v Himalájích a rozhodl se kvůli cestování dokonce opustit práci. Mluví skvěle anglicky a německy a domluví se i francouzsky, španělsky a rusky, takže má neocenitelnou roli tlumočníka a navíc skvěle vaří, takže i vrchního šéfkuchaře. Pokud se vám líbí fotky v článcích na tomto blogu, vězte, že je to zejména jeho práce.

Kontakt: ptacnikp@gmail.com5 komentářů:

 1. Anonymní21/6/14 11:28

  Paráda ;-) Katku známe a přejeme ji mnoho zažítku na cestě kolem světa. Dávám na Facebook. Sláva a Dan K. z Kostelce nad orlicí

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní11/8/14 13:43

  To se dá uplatit bez sponzora? Ty chodíš pěšky? Marek Č.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, dá se to celkem v pohodě. Rozpočet na plánovanou 18ti měsíční cestu mám 220 tis. Kč. Můj článek na téma lowcostové cestování vyjde 10.9. v časopise Everest.

   Vymazat
 3. Ahoj Katko a Petře. Moc krásnej blog a určitě ještě o hodně krásnější cesta! Přeji mnoho dalších zážitků a dávejte na sebe pozor.

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní1/2/15 12:03

  Milý Petře, už pár měsíců si vás v teple svého ostravského bytečku po večerech čtu... krása!!!!!!!!!!!!! Je úžasné vyměnit vzpomínku na Tebe, jakožto přiškrceného intelektuála, za novou zkušenost se silným, krásným a přešťastným chlapákem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zdravím a těším se na další počteníčko, buďte na sebe oba opatrní. Veronika Ševčíková (Marešová) - Gymnázium JW Prostějov

  OdpovědětVymazat