2.1.17

Velké novoroční děkování

Loňský rok byl pro nás naprosto mimořádný. Vydali jsme knihu! Sami bychom to ale nikdy nedokázali. Chtěli bychom tedy poděkovat všem, kteří nám pomohli a drželi nám palce.
A aby to děkování bylo trochu zábavné, naleznete níže osobní historky, šplechty a příběhy, o tom, jak to vlastně bylo… A taky se zcela vážně dozvíte, s čím máme na cestách dobré zkušenosti a proč.
Kniha vznikla spoluprací čtyř lidí – Katka si cestou vedla deníky a psala blog, na jehož základě pak vznikla KNIHA. Celkem během 484 dní na cestě popsala 11 sešitů o 1588 stránkách a celkové váze 2284 g. Petr investoval do dobrého foťáku a s ním pak na cestě vyfotil přes 100 000 fotek. Zhruba 530 nejlepších se ocitlo v knize a 14 našich nejsrdcovějších obrázků můžete vidět ve velkém formátu na některé z našich výstav. Máte-li zájem si některou z našich fotografií pověsit v libovolném formátu do vašeho interiéru, dejte nám vědět.
První a největší DÍKY na tomto místě patří našemu grafikovi a nakladateli Jaroslavu Vránovi. Pokud potřebujete superspolehlivého grafika, nakreslit mapy, vysázet knihu nebo zkritizovat fotografie ;), Jardu můžeme rozhodně doporučit. Knížka vypadá přesně tak, jak jsme ji chtěli mít a za to MOC DĚKUJEME Jardovi a jeho nakladatelství Ebenový slon. Ještě jednou DÍKY!
Za to, že v knize (doufáme) neodhalíte žádný překlep ani hrubku, vděčíme skvělé a přísné korektorce Lence Trávníčkové. Velké DÍKY jí patří také za organizaci Cestovatelské párty Pozpátku a Slavnostního křtu knihy.
DĚKUJEME hlavnímu partnerovi naší knihy – CK Livingstone, nejlepší cestovce v ČR :-). To vám můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože pro ně už víc než rok pracuji jako průvodkyně. Chcete-li zažít skutečnou exotiku, mrkněte do nového katalogu na www.livingstone.cz.
Velké DÍKY patří kmotrovi naší knihy Pavlu Liškovi, který si vzal naši knihu pod ochranné křídlo. Teda vlastně nevím, jestli mají lišky křídla, ale pod ocas by znělo možná trochu zvláštně… :) Každopádně nám ji v pražské Nové galerii polil šampaňským, takže snad jí to přinese štěstí.
Velikánské PODĚKOVÁNÍ patří Karlu Wolfovi a jeho parádnímu cestovatelskému festivalu Kolem světa. Karel v nás vložil důvěru hned na začátku a dal nám příležitost poprvé se blýsknout s naší přednáškou 21 nejúžasnějších míst světa a co vás cestou může potkat na brněnském festivalu Kolem světa 2015. Na Kolem světa se každý rok moc těšíme, je to prostě největší a nejlepší cestovatelský festival v ČR.
DĚKUJEME také Katce Smolové a Hedvábné stezce, kde najdete zaručeně ty nejlepší cestovatelské články a aktuality. Když se někam chystám, hledám si informace nejdřív na Hedvábné stezce. Kde nepotkáš ani nohu, často potkáš Čecha, a co nezná ani TripAdvisor, o tom se dočteš na Hedvábce :). Takže cestování zdar a Hedvábné stezce díky za super náměty, články, vhled i propagaci naší knihy.
Pokud jste na cestách rádi v teple, tak se spacákem od Warmpeace můžete vyrazit i na Aljašku ;). Petr vsadil na jejich spacák a já měla konkurenční ve stejně třídě a za podobnou cenu (viz Seznam našeho vybavení při odjezdu na cestu). Dopadlo to tak, že jsem za chladných nocí škemrala u Petra, aby se se mnou vyměnil. Nakonec většinou vyměkl, ale musela jsem pak vždycky celý další den mýt nádobí za oba… Jelikož jsme kousků od Warmpeace a SeaToSummit měli na cestě více a se všemi jsme byli maximálně spokojení, začali jsme po návratu do ČR s Warmpeacem spolupracovat. Tímto všem ve Warmpeace DĚKUJEME za podporu a těšíme se na další spolupráci.
Petr si po cestě kolem světa i na našich dvou himálajských expedicích nemohl vynachválit bundu od Tilaku. Nejprve měl Boru, potom Stormku a teď mám Stormku i já. Pokud chcete být na cestách navíc v suchu, vsaďte na Tilak. Tilaku také DĚKUJEME za podporu vydání naší knihy.
Chystáte se na cesty a bojíte se, co vás tam potká? Připravte se na nejhorší třeba na kurzu první pomoci zážitkem PrPom. Petr absolvoval jejich První pomoc v zimních horách, ale naštěstí mě zatím zpod laviny zachraňovat nemusel a ani operaci akutního slepého střeva si na mě ještě nevyzkoušel ;).

Cestou kolem světa jsme potkali jen jednoho dalšího Čecha, který byl zrovna taky na cestě kolem světa. Bylo to pod sopkou Ngauruhoe na Novém Zélandu. Uprostřed zasněžené krajiny se za námi najednou ozvalo „zdravíčko“ a Ondra Brambus nás pozval na palačinky. DÍKY za ně a vůbec za všechno!
Dále bychom chtěli poděkovat společnosti Seedcom. Pokud byste si chtěli rozmnožit nějaké osivo – hořčici, vojtěšku, ředkvičku, kmín a další anebo měli zájem o merkantilní semena pro potravinářské účely, obraťte se na ně! ;) Také jim DĚKUJEME za podporu vydání knihy Pozpátku kolem zeměkoule.

DÍKY také personální agentuře Aerojobs, která vám může pomoci v kariérním rozletu.

Pokud byste chtěli skutečně letět, tak jak na letenky a další cestovatelské triky se dozvíte v Travel Bible – jediné knize, kterou na cestách nedáš z ruky (tu naši si do baťůžku nesbalíte – leda tak do lodního kufru). DÍKY, že jsme mohli být díky vám víc vidět.
Pokud vás na cestách či doma baví hrát si, vyzkoušejte mankalové hry. Že jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Základní pravidla najdete na mankala.cz a nás s Petrem můžete zkusit porazit třeba v Oware mankala.cz/oware.html, což je hra, která se hojně hraje v Africe. DĚKUJEME Hance Kotinové a České federaci mankalových her, kteří právě díky mankalovým hrám cestují po různých koutech světa, potkávají chytré a zajímavé lidi a poznávají kulturu jiných národů... 
A jelikož bez hudby by to byla nuda, DĚKUJEME Tomovi Cortésovi, že nám tak krásně zahrál na cestovatelské párty a Slavnostním křtu knihy. Poslouchejte na soundcloud.com/tomcortes a třeba se jednou všichni potkáme na cestách i s kytarou :-).
DĚKUJEME vám všem, kteří jste nás podpořili na HitHitu, protože chvílemi už jsme trochu přestávali věřit, že to vyjde, ale podrželi jste nás a umožnili nám splnit si sen. Díky všem, kdo si knížku přečtete, a hlavně všem, kdo seberete odvahu a vyrazíte na cestu. Kvůli vám jsme tu knihu psali :).

A v neposlední řadě DĚKUJEME našim rodinám, že nám dovolily na cestu vůbec vyrazit a podporovaly nás, když jsme byli pryč i když jsme o tom psali knihu. A kam vyrazíme příště? A kam VY?
Ať vám stan nesebere velká voda, ať se vám ani jednou nepřipálí ešus a ať vaše cesta vede na krásná místa s přátelskými lidmi.

Splněné cestovatelské sny v roce 2017 přejí 
Katka a Petr.
P.S.: Chcete ji? Napište nám na zcestykolemsveta@email.cz


2 komentáře:

 1. Ráda bych vás viděla na živo, ale zatím mi to nevychází. Nedaří se mi sladit volno mezi službami s vašimi termíny :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Chudobko, dlouhou dobu mi nešlo odpovídat na komentáře, konečně jsem vymyslela, jak na to... Musím přepnout na jiný prohlížeč... Tedy se omlouvám, že odpovídám až teď.
   Termínový kalendář našich akcí stále aktualizujeme, najdeš ho tady: www.zcestykolemsveta.cz/2016/08/kde-se-muzeme-potkat-osobne.html. Moc rádi Tě někdy uvidíme. A naši knihu už jsi četla? :)

   Vymazat